آخرین مطالب سایت :

سامانه پیام کوتاه قبیله منتظر:

 • 30008800444313

جزئیات همکاری عامل امارات با موساد در خرید املاک اهالی «قدس» به نفع تل‌آویو

(بسم الله الرحمن الرحیم)

روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی درباره مزدور امارات برای خرید خانه‌های اهالی قدس به نفع رژیم صهیونیستی، نوشت که امارات در این توطئه خود، باخت بزرگی متحمل شد.

 بعد از افشای نقش امارات در خرید زمین و املاک در شهر قدس (شرقی)‌ و تحویل آن به رژیم صهیونیستی، روزنامه الاخبار جزئیات جدیدی از عامل امارات و این پرونده منتشر کرد.

این روزنامه نوشت که پس از انتشار گزارش تحقیقی روزنامه الاخبار درباره املاک و مستغلات در بخش قدیم بیت المقدس (۲۷ مه ۲۰۱۶) که به نفع یک شرکت امنیتی امارات عربی متحده خریداری شده بود و سر و صدای رسانه‌ها را در آورد و رسوایی برای افراد مرتبط با این  پرونده به بار آورد، حالا «فادی السلامین»، عامل امارات و کارت سوخته ابوظبی که پس از افشای مسئله، در امر خرید و ثبت املاک قدس دچار زیان هنگفت شده، تلاش کرده که پول خود را از عامل دیگر این پرونده یعنی «محمد دحلان»، از رهبران جدا شده  جنبش  فتح و ساکن امارات پس بگیرد؛ کسی که مشاور امنیتی ولی‌عهد ابوظبی نیز هست.

این روزنامه لبنانی نوشت: درست است که تشکیلات خودگردان فلسطین با ایفای نقش دیر هنگام خود در قبال این قضیه از طریق دادستانی کل رام الله، مابقی پولی را که در حساب السلامین در بانک مرکزی فلسطین بود در تاریخ ۳۱ ماه مه ۲۰۱۶ بلوکه کرد و درست است که پس از تقریبا یک سال قرارداد فروش در ۱۲ مه ۲۰۱۷ فسخ شد و تمام اموال به مالک دیگری واگذار شد و درست است که السلامین آن زمان تلاش کرد به هر نحوی چهره الاخبار را مخدوش کند اما این امر مانع نشد که دحلان، السلامین را مقصر نخواند، نخست برای اینکه مدارک این پرونده منتشر شده و برای شرکت مالک رسوایی به بار آورده بود و دوم اینکه چاره ای جز بازگشت پول مصادره شده نیست و این موضوع را منابع نزدیک به جریان دحلان در گفت وگو با الاخبار بیان داشتند.

«مبلغی که السلامین به عنوان غرامت از یک شرکت امنیتی طلب کرد در حدود مبلغ خسارت وی در معامله قدس بود»

در هجدهم ژوئیه ۲۰۱۶ دو ماه پس از انتشار گزارش الاخبار «بنیامین ج. چو،» وکیل السلامین در نامه‌ای به شرکت عملیات امنیتی و نظامی موسوم به Spear Operations Group (گروه عملیات نیزه) که یک عضو سابق موساد یعنی معاون رئیس موساد مدیریت آن را برعهده دارد، غرامت مالی قابل توجهی را درخواست کرد، یعنی نزدیک به مبلغی که احمد براک دادستانی کل در رام الله توقیف کرده بود آن هم پس از اینکه دحلان از السلامین خواسته بود آن را به هر طریقی که می شود بازگرداند (حدود ۹۵۰ هزار دلار از اصل ۲.۵ میلیون ارزش معامله فروش).

چو کپی برابر با اصل از قرارداد کارگزاری را که در هشتم مارس ۲۰۱۶ منعقد شده بود ضمیمه نامه کرد که در آن کارگزار یعنی السلامین یک بازرگان برخوردار از لابی‌های بین المللی قوی بخصوص با امارات است که موافقت کرده بنا به درخواست «آبراهام گولان»، رئیس اجرایی Spear Operations Group وظایف محوله خود را ارائه دهد.

بر اساس بند اول این قرارداد چیزی که از کارگزار خواسته شده تاسیس و توسعه Spear Operations و هر کدام از شرکت های تجاری وابسته به امارات و تسهیل روابط تجاری بین دولت امارات وSpear Operations به نیابت از گولان است.

بر اساس بند دوم این قرارداد، دیگر وظایف کارگزار بر اساس توافقی متقابل است بدون اینکه به چیز مشخصی اشاره شده باشد بر اساس این قرارداد شرکت گولان بیست هزار دلار در ماه به کارگزار اعطا می کند.

السلامین از یک شرکت امنیتی در مالکیت یک اسرائیلی که در امارات فعالیت می کند درخواست غرامت کرد

پس از اینکه درباره روش پرداخت توافق صورت گرفت در بند هفت قرارداد تاکید شد که رابطه شخصی بین کارگزار یعنی السلامین و شرکای وی در امارات برای ارتقای رابطه کاری بین گولان و دولت امارات فعال باشد.

در بندهای ۱۴ و ۱۵ این قرارداد هم آمده است، در صورتی که اختلافی بین طرفین قرارداد پیش آمد دو طرف تلاش خود را برای حل دوستانه آن به کار خواهند بست، در غیر این صورت مسائل اختلافی به دادگاه ارجاع داده می‌شود و دادگاه بر اساس قوانین شهر کلمبیا حکم می‌دهد.

در حالی که اسناد الاخبار کم و کیف ماموریت السلامین را نشان نمی‌دهد بررسی سایت Spear Operations Group حاکی است که این یک شرکت امنیتی متخصص در زمینه‌های انرژی، هشدارهای اولیه و دیگر خدمات است و فقط نام دو عضو هیأت مدیره این شرکت در سایت ذکر شده که یکی گولان است، در حالی که بقیه نظامیان و امنیتی‌های این سایت  با اسامی مستعار یا تصاویر فرضی بودند، اگرچه این سایت در جریان تحقیقات بسته شد.

شرکت هایی که موساد آن را مدیریت می کنند

با بررسی سابقه گولان معلوم می‌شود که او به عنوان دستیار  «دانی یاتوم»، رئیس اسبق موساد  بین ۱۹۹۶ ــ ۱۹۹۸ کار کرده است. گولان یازده سال پیش به عنوان متخصص تامین امنیت کارگران انرژی در آفریقا با یاتوم در تاسیس شرکتی موسوم به «گروه استراتژیک بین‌المللی» شریک شد و هدف از آن تمرکز بر تامین امنیت و آموزش شرکت ها، افراد و دولت‌ها و بخصوص در بازار انرژی آفریقا بود  و این شرکت را در برج رمات غان تل آویو ثبت کردند.

اما یاتوم هم در این پرونده دست دارد. او با  یکی از کماندوهای سابق در «نیروی ویژه مبارزه با تروریسم اسرائیل» که به «شلومی میخائل» معروف بود در کمک به مقامات کرد عراق برای دستیابی به چهار میلیارد دلار از عواید نفتی در مقابل غذا شریک شده بود و پروژه مشترک بین میخائل و یاتوم موسوم به  "Kudo AG" (علامت اختصاری سازمان توسعه کرد که در سوئیس ثبت شده) به یک قرارداد بزرگ دست یافت تا این پروژه به منزله پیمانکار عام دولت کردستان برای طرح ۳۰۰ میلیون دلاری بازسازی فرودگاه بین المللی اربیل باشد.

سابقه یاتوم همچنین شراکت وی با یک بازرگان روسی به نام «ارکادی گایدماک» را نشان می دهد. این مرد در زمینه مشاوره‌های جغرافیای راهبردی در قزاقستان و آفریقا کار کرده و نام او در لیست متهمانی در فرانسه جای دارد که در پرونده «دروازه آنگولا» نقش داشتند، پرونده‌ای که مربوط به فروش ۸۰۰ میلیون دلار از تسلیحات شوروی سابق به «ژوزه ادوآردو دوس سانتوس»، رئیس جمهور  آنگولا در جریان تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه این کشور بوده است و معلوم شده که دفتر گایدماک در تل آویو ثبت شده است.

همه این مشارکت‌ها نشان می‌دهد حلقه‌ای که گولان در آن کار می‌کند، حول محور معاملات تسلیحاتی و خدمات امنیتی می‌گردد و رابطه‌ای با اسرائیل دارد و این پرونده‌ای مرتبط با امارات است؛ چون امارات به طور مستقیم یا غیرمستقیم در جنگ‌ها و درگیری‌های منطقه بخصوص در یمن شریک است اما همه اسناد و بررسی‌ها ماهیت فعالیت‌هایی را که السلامین مسئول تسهیل آن به صورت مستقیم یا از طریق یک میانجی برای Spear Operations بوده است روشن نمی‌کند.

سابقه ارائه شده توسط یک شرکت حقوقی نشان می‌دهد که گولان به نظر می رسد در سال های اخیر تلاش داشته هر آنچه به وی در اینترنت تعلق دارد پاک کند. او شهروند اسرائیلی فرانسوی‌زبان است و پیشتر به عنوان افسر وزارت خارجه فرانسه کار کرده است. او در نیروهای ویژه اسرائیل در عراق و کردستان هم حضور داشته و زمانی هم به عنوان یک مقام امنیتی در ژنو مشغول بوده است.

این منبع افزود: یاتوم که در رشته فیزیک و علوم کامپیوتر در دانشگاه اسرائیل تحصیل کرده در سال ۱۹۶۹ داوطلبانه وارد ارتش اسرائیل شد و در سال ۱۹۹۸ به دلیل رسوایی فساد از دستگاه ریاست موساد استعفا داد اما به عنوان مشاور امنیتی دولت ایهود باراک در سال ۱۹۹۹  تا ۲۰۰۱ منصوب شد سپس از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸  عضو کنست بود.

رجوع به محکمه

به تاریخ بیست و هشتم جولای ۲۰۱۶ باز می‌گردیم؛ یعنی تاریخ نامه‌نگاری «بنیامین ج. چو» به «بنیامین ج. رازی. ایسک»،  وکیل گروه عملیات نیزه (SOG)، و پس از یادآوری بندهای توافقنامه، چو تاکید کرد که السلامین همه وظایف محوله خود را بر اساس قرارداد در خصوص تامین امنیت تماس‌ها با امارات را انجام داده است. او همچنین اظهارات ابراهام گولان به فردی موسوم به اجی فابیلا را ضمیمه نامه کرد که در آن آمده است: در حال حاضر باید یادآور شوم کسی که از من پادشاه ساخت فادی السلامین بود.

با این وجود وکیل السلامین معترض بود که گروه عملیات نیزه (SOG) قرارداد را نقض کرده و موفق نشده هیچ کدام از پول‌ها جز پنجاه هزار دلار را پرداخت کند از همین رو به نیابت از موکلش ۹۲۲.۶۰۰  دلار بدهی درخواست داد و در آخر آورده که السلامین اگر این مبلغ را دریافت نکند حق شکایت دارد و برای دریافت مبلغ خسارت تاخیر تادیه که به موجب قرارداد تعیین شده تلاش خواهد کرد که مبلغی بسیار بالاتر از چیزی است که هم اکنون طلب کرده است.

بنا به مدارک الاخبار، رقم ذکر شده از خسارت بسیار به رقم حساب السلامین نزدیک است که از طریق شرکت تجارت و سرمایه گذاری جهانی سرینا و بنا به تصمیم دادستانی کل رام الله بلوکه شده است.

در حساب سپرده با شماره ۲۳۰۵۳۳۳  که در تاریخ هشتم دسامبر ۲۰۱۴ در بانکی فلسطینی افتتاح شده است معلوم شده که مبلغ باقیمانده در آن تا تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۶ یعنی تا قبل از انتشار گزارش دو ماه پیش الاخبار ۹۹۷.۹۳۱ دلار بود آن هم در حالی که گردش حساب بالایی در ماه های قبل آن داشته برای حساب در پنجم مارس ۲۰۱۴ یک میلیون دلار به حساب أدیب جوده صاحب املاک فروخته شده در قدس واریز شده بود و وی در توجیه گردش حساب بالای خود، اظهار داشت که چون کارشناسی ارشد اقتصاد و روابط بین‌الملل دارد، ماهیانه بین ۲۰۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار برای مشاوره و کار برای چند شرکت دریافت می‌کند.

اما در بیست و هفتم فوریه ۲۰۱۷ السلامین دادخواستی را علیه شرکت امنیتی در دادگاه شهر کلمبیا ارائه داد؛ دادگاه هم طبق روال کار خود تاکید کرد که باید ظرف ۲۱ روز از تاریخ تحویل احکام قضایی جواب بدهند اما السلامین در سوم آوریل ۲۰۱۷ بازگشت و به دادگاه گفت که وقت اعتراض به حکم گذشته و محکوم علیه هیچ پاسخی به حکم نداده است. در اینجا پرونده معلق می شود و معلوم نمی شود که اختلاف بین شرکت و السلامین حل شده یا نشده است یا اینکه سازشی صورت گرفته که در نتیجه آن روند قضایی کار متوقف شده است .

افشای ایمیل سفیر امارات در آمریکا و ارتباط با السلامین

در ژوئن ۲۰۱۶ بخشی از ایمیل فاش شده یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا مربوط به گفت وگوهای بین او و السلامین بود که از سال ۲۰۱۱ شروع و در سال ۲۰۱۶ به پایان رسیده بود. در اولین گفت وگوی اینترنتی بین دو طرف که مربوط به تاریخ پانزدهم مارس ۲۰۱۱ می شود السلامین به العتیبه خبر می دهد که در اولین سفر رسمی خود به ابوظبی با ابوفادی (دحلان) دیدار کرده و تمایل خود را برای دیدار با العتیبه ابراز می‌کند اما او می‌گوید که فعلا در آمریکا نیست اما منعی برای این دیدار نمی‌بیند.

به نظر می رسد بر اساس آنچه در ایمیل دوم مربوط به پنجم مارس ۲۰۱۲ آمده آن دو با یکدیگر دیدار کردند، چون در ایمیل دوم السلامین به العتیبه خبر از حمله لفظی شیخ یوسف القرضاوی در قطر علیه امارات می‌دهد و او را ناقص العقل می‌خواند و پس از حرف و حدیث هایی بین دو طرف، السلامین از وجوب بازگشت قرضاوی به مصر می‌گوید و او را وبالی گردن قطری‌ها می‌داند.

السلامین به همین شکل به ارسال اخبار و مقالات به العتیبه ادامه می‌دهد در سال ۲۰۱۴ السلامین به العتیبه ایمیل می‌زند که سفر مقامات اتیوپی به مصر ایده دحلان است و رابطه خوب بین قاهره و آدیس آبابا نتیجه تلاش جدی امارات بوده است و خود را در تلاش های دحلان و بازرگانان برای بهبود روابط این دو کشور شریک می خواند والعتیبه به مزاح جواب می دهد که دحلان در هر کاری دست دارد و در پایان السلامین از العتیبه می‌خواهد که اطلاعاتی را که در اختیار وی قرار داده محرمانه نگاه دارد  و این گفت وگوهای اینترنتی بین آنها تا اواخر سال ۲۰۱۶ ادامه داشت.

الاخبار نوشت، معلوم نیست پس از این تاریخ هنوز گفت وگوهای اینترنتی یا حضوری بین السلامین و العتیبه ادامه دارد یا خیر اما می دانیم که العتیبه هنوز سفیر امارات در واشنگتن است و السلامین هم در آمریکا اقامت دارد.
 • تاريخ: 23 خرداد 1397
 • نويسنده: admin
 • دسته بندی: اخبار ایران و جهان / اخبار فرهنگي و مذهبي

 • برچسب ها:


  ارسال نظر

  عکس خوانده نمی شود
  • ??????? ????
  • ????? ?????
  • ???? ?????
  • ??????
  • ?????????
  • ?????? ??? ??????
  • ???????
  • ????? ??? ???? ????
  • ????? ?????
  • ??? ??? ? ???? ?????
  • ???????
  • ???? ??? ??????? ? ?????? ?????
  • ???? ?????
  • ????? ????? ? ????
  • ????? ????? ? ?????
  • ????????
  • ????? ? ??????? ??
  • ??? ?????
  • ??? ?????
  • ??? ? ??????

   

   

  http://qm313.ir/upload/1353725842.gif http://qm313.ir/upload/1390813800.jpg

  قبيله منتظر

   

   

  http://qm313.ir/upload/1391111430.jpg http://qm313.ir/upload/1390769457.jpg